جستجوي مطالب
Google
ardalan.sabablog.com
تمایل جنسی در مردان و زنان


میل جنسی یکی از غریزه های ذاتی انسان است ، و مانند هر غریزه دیگر باید به شیوه مناسب آن را ارضا کرد . تمایل جنسی می تواند لذتبخش باشد و باعث خوشحالی و نشاط فرد شود . به عبارت دیگر میل جنسی منبع شدیدترین لذت انسان و منبع بیشترین اضطراب او است .

به نقل از سایت مشاوره جنسی فیلیا ، میل ﺟﻨﺴﯽ یعنی ﺗﺼﻤﯿﻢ ﺑﺮای داﺷﺘﻦ ﯾﺎ ﻧﺪاﺷﺘﻦ ﻓﻌﺎﻟﯿﺖ ﺟﻨﺴﯽ اﺳﺖ . در زنان میل جنسی ﺑﯿﺸﺘﺮ وابسته به احساس درونی زن ، تخیلات و خیال پردازی های او در مورد داستان های رمانتیک و عاشقانه است . و در مردان میل جنسی با دیدن و محرک های بینایی شروع می شود . اختلال میل جنسی در مردان شامل میل جنسی کم کار و در زنان ، اختلال میل جنسی در زن است .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :www.heyvafamily.com/web/articles/view/305/میل-جنسی-در-مردان-و-زنان.htmlامتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 15 نفر مجموع امتياز : 45


برچسب : ,
تعداد بازديد : 7

تاريخ : سه شنبه 30 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

دلیل به وجود آمدن صرع و میزان آن


دلایل بیماری صرع شامل موارد زیر می باشد :

  1.  ژنتیک و ارث : جهش ژن باعث ایجاد اختلال در دریچه های ورود پتاسیم  وسدیم می شود .
  2.  ضربه به مغز
  3.  تولد زودرس و نارس
  4.  تب
  5.  نرسیدن اکسیژن به نوزاد هنگام تولد
  6.  سکته مغزی و تومور مغزی

به بیان سایت مشاوره روانشناسی فیلیا ، برای شیوع صرع آمارهای متفاوتی گزارش شده است ولی با توجه به منبع مورد استفاده ، شیوع این بیماری در جوامع مختلف حدود 1 % می باشد و از این میان به طور میانگین 60 % صرع منتشر و 40 % صرع موضعی گزارش شده است

 

برای مطالعه متن کامل مقاله به لینک زیر مراجعه نمایید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/325/علت-و-میزان-شیوع-صرع.html

 

 

 امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 15 نفر مجموع امتياز : 45


برچسب : ,
تعداد بازديد : 13

تاريخ : دوشنبه 29 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

چرخه عمل جنسی مرد و زن


مراحل سیکل پاسخ  جنسی ، شامل یک سری تغییرات جسمی و احساسی است که در صورت ایجاد یک رابطه جنسی و خودارضایی به وجود می آید . اگر افراد آگاهی کامل از  بدن خود  در هر مرحله از چرخه بدانند  می تواند رابطه خود را بهتر کنند  و اگر مشکل جنسی دارند می توانند علت آن را بیابند و درمان کنند .

به نقل از سایت مشاوره جنسی فیلیا ، سیکل عمل جنسی در مرد و زن شامل 4 مرحله است . به عبارت دیگر 4 مرحله پاسخ جنسی در مرد و زن شامل : میل جنسی ، تحریک جنسی ، ارگاسم و فرونشینی است . هر کدام از این 4 مرحله در صورتی که خوب عمل نکند باعث مشکلی خاصی در فرد می شود مثلاً اگر تحریک جنسی در مرد خوب صورت نگیر مرد مبتلا به اختلال نعوظی می شود یا اگر زنان خوب تحریک نشوند باعث مقاربت دردناک در آن ها می شود .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :www.heyvafamily.com/web/articles/view/304/مراحل-چرخه-پاسخ-جنسی.htmlامتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 15 نفر مجموع امتياز : 45


برچسب : ,
تعداد بازديد : 9

تاريخ : دوشنبه 29 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

صرع کوچک


صرع کوچک یکی از انواع صرع است که بیشتر در کودکان سنین دبستان دیده می شود و با اینکه کودک تشنج نمی کند ولی عواقب زیادی برای کودک دارد .

به استناد سایت مشاوره روانشناسی تلفنی فیلیا ، فراموشی که به غیبت معروف است مشخصه و نشانه اصلی صرع کوچک می باشد . در صرع کوچک کودک ناگهان در حالتی که هست باقی می ماند و حرکتش به کل متوقف می شود و ممکن است حرکات ساده را تند تند مثل چشک زدن ، شانه بالا ناداختن و انداختن قاشق از خود نشان بدهد . صرع کوچک چون در سنین دبستان و هم چنین به دفعات زیاد اتفاق می افتد ممکن است مشکلاتی را برای یادگیری کودک ایجاد کند .


برای مطالعه متن کامل مقاله به لینک زیر مراجعه نمایید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/322/علائم-صرع-کوچک-و-تاثیرات-آن-بر-کودک.html

 

 

 امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 15 نفر مجموع امتياز : 45


برچسب : ,
تعداد بازديد : 12

تاريخ : يکشنبه 28 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

انواع مشکلات جنسی


مسائل جنسی از عوامل اصلی طلاق در ایران است . یکی از مسائل جنسی بحث کژکاری های جنسی است . در کژکارهای جنسی فرد نمی تواند پاسخ جنسی مناسبی را ارائه دهد یا نمی تواند از تجربه جنسی لذت ببرد . برای تشخیص انواع کژکاری های جنسی فرد باید حداقل 6 ماه علائم مشکل جنسی را داشته باشد . انواع کژکاری های جنسی شامل اختلال تأخیر انزال ، اختلال نعوظی ، اختلال ارگاسمی در زن ، اختلال علاقه یا برانگیختگی جنسی در زن ، اختلال درد یا دخول تناسلی لگنی ، اختلال میل جنسی کم کار در مرد ، انزال زودرس ، کژکاری جنسی ناشی از مواد و دارو است

به نقل از سایت مشاوره جنسی فیلیا ، شیوع انواع کژکاری های جنسی بسته به نوع مشکل فرد و سن او هم چنین جنسیت او بسیار متفاوت است . در ضمن علائم انواع کژکاری های جنسی بسته به مشکل فرد با یکدیگر تفاوت دارد .

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/301/انواع-کژکاری-های-جنسی.htmlامتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 15 نفر مجموع امتياز : 45


برچسب : ,
تعداد بازديد : 10

تاريخ : يکشنبه 28 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

نشانه های صرع روانی حرکتی و درمان آن


صرع بیماری مزمنی است که بر اثر مشکلات مغزی به وجود می آید و شدت نشانه های آن بستگی به نوع صرع دارد ؛ نشانه های صرع روانی حرکتی  شامل علائم جسمی ، روانی و رفتاری دارد .

به استناد سایت مشاوره روانشناسی تلفنی فیلیا ، در صرع روانی حرکتی هوشیاری همیشه از بین نمی رود ، گاهی انقباض از یک طرف بدن شروع شده و تبدیل به صرع بزرگ می شود . شروع حملات با انجام دادن حرکات خودکار مثل جویدن ، پلک زدن ، راه رفتن در اتاق و بدون اراده راه رفتن در کوچه وخیابان است که فرد آگاهانه آنها را انجام نمی دهد . صرع روانی - حرکتی با تغیرات خلقی مثل پرخاشگری ، بی قراری شدید ، نا آرامی ، خرابکاری و حتی تجاوز و قتل و سرقت ممکن است همراه باشد .

 

برای مطالعه متن کامل مقاله به لینک زیر مراجعه نمایید :wwwheyvafamily.com/web/articles/view/320/علائم-و-درمان-صرع-روانی-حرکتی.htmlامتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 15 نفر مجموع امتياز : 45


برچسب : ,
تعداد بازديد : 11

تاريخ : شنبه 27 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

انواع اختلالات جسمانی سازی


 اختلالات جسمانی سازی مشکلاتی هستد که در آن فرد مشکلات جسمی مانند کمر درد ، سردرد ، درد های معده  ، درد در ناحیه دست و پا ، درد زیاد در هنگام قاعدگی ، تهوع ، استفراغ ، اشکال در خوردن ، احساس تنگی نفس ، فراموشی و ... دارد که علت همه این ها جسمی و عضوی نیست بلکه علت آن ها روانی است . به همین علت وقتی این افراد نزد پزشک می روند پزشک به آن ها می گوید که مشکل اعصاب دارند .  در واقع علت مشکلات جسمی آن ها مشکلات روانی مانند اضطراب ،و استرس و ... است .

به نقل از سایت مشاوره روانشناسی تلفنی فیلیا ، این مشکلات جسمی به علت نگرانی است و شامل چند نوع اختلال است به عبارت دیگر انواع اختلالات نشانه جسمانی و اختلالات مربوط شامل ؛ اختلال نشانه جسمانی ، اختلال اضطراب بیماری ، اختلال تبدیلی ، اختلال ساختگی ،  و عوامل روانی که بر بیماری های جسمانی تاثیر می گذارند . هم چنین علائم انواع اختلالات نشانه جسمانی و اختلالات مربوط بسته به نوع مشکل مختلف است .  

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/299/انواع-اختلالات-نشانه-جسمانی-و-اختلالات-مرتبط.htmlامتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 16 نفر مجموع امتياز : 46


برچسب : ,
تعداد بازديد : 7

تاريخ : شنبه 27 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

انواع اختلالات استرس زا


در اختلالات مرتبط با آسیب و عامل استرس زا ، فرد با واقعه یا حادثه ای بسیار آسیب زا و تهدید کننده کل وجود فرد مانند تجاوز ، زلزله  و ... مواجه می شود . بسیاری از افرادی که در معرض یک رویداد آسیب زا یا استرس زا قرار گرفته اند ، به جای اضطراب و یا نشانه های مبتنی بر ترس ، برجسته ترین نشانه های مشکل  چون عدم لذت و ناراحتی ، عصبانیت و پرخاشگری نشان می دهند .

به نقل از سایت آسیب شناسی روانی فیلیا ، استرس ، فشار روانی ، تنیدگی یک حالت ناخوشایند روانی است که در افراد باعث تنش و اضطراب می شود و  این حالت یکی از ویژگی های اصلی در طیف انواع اختلالات استرس زا است ؛ انواع اختلالات مرتبط با آسیب و عامل استرس زا شامل : اختلال دلبستگی واکنشی ، اختلال آمیختگی اجتماعی بازداری نشده ، اختلال استرس پس از آسیب ، اختلال استرس حاد ، و اختلالات سازگاری است . سن شروع انواع اختلالات مرتبط  با آسیب و عامل استرس زا بسته به نوع مشکل و اختلال متفاوت است

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :www.heyvafamily.com/web/articles/view/298/اختلالات-مرتبط-با-آسیب-و-عامل-استرس-زا.htmlامتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 20 نفر مجموع امتياز : 60


برچسب : ,
تعداد بازديد : 13

تاريخ : پنجشنبه 25 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

رمز سوم ازدواج موفق


رمز سوم از هفت رمز ازدواج موفق که دکتر جان گاتمن بیان کرده است قدم برداشتن به سمت همدیگر است . هر کدام از زوجین باید کاری کنند که طرف مقابل بداند برایش ارزش قائل هستید و قدر تلاش های او را می دانید .

به گفته سایت مشاوره خانواده فیلیا ، نزدیک شدن زن و شوهر به هم پایه ارتباط عاطفی ، دلدادگی ، عشق و روابط زناشویی رضایت بخش است . زوجینی که به یکدیگر پشت نمی کنند و در کنار هم قدم بر میدارند در حال پس انداز کردن در یک حساب عاطفی در زندگی مشترکشان هستند که هنگام دعوا و تنش به کمشان می آید .

 

برای مطالعه متن کامل مقاله به لینک زیر مراجعه نمایید :


www.heyvafamily.com/web/articles/view/319/رمز-سوم-ازدواج-موفق-؛-قدم-برداشتن-به-سمت-همدیگر.html

 امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 10 نفر مجموع امتياز : 30


برچسب : ,
تعداد بازديد : 7

تاريخ : پنجشنبه 25 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

مزایا و معایب مجردی

 


هرچند  شکل خانواده در سال های اخیر خیلی نسبت به گذشته تغییر کرده است  و تفاوت هایی شده است اما عمومیت ازدواج همواره در هر عصری ادامه داشته است . زنان خیلی بیشتر از مردان در کل زندگی مجرد می مانند .

به نقل از سایت مشاوره پیش از ازدواج فیلیا ، تجرد می تواند معانی مختلفی داشته باشد ولی در کل تعریف تجرد به عدم زندگی با همسر گفته می شود . مجردی در سال های اخیر در میان جوانان خیلی بیشتر شده است . عواقب مجرد ماندن بسیار مختلف است ، که به دو دسته کلی مزایا و معایب تقسیم می شود . از مزایای مجردی می توان به آزادی و نداشتن مسولیت اشاره کرد . و از معایب مجرد ماندن می توان به تنهایی ، منزوی بودن و زندگی کسل کننده ، خسته کننده و یکنواخت اشاره کرد .

 

برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید :www.heyvafamily.com/web/articles/view/296/تجرد-چیست.html

 امتياز : نتيجه : 3 امتياز توسط 12 نفر مجموع امتياز : 37


برچسب : ,
تعداد بازديد : 9

تاريخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397 زمان : : | نويسنده : | لينك ثابت |

عناوين آخرين مطالب ارسالي
صفحات ديگر
تعداد صفحات : 7 | صفحه قبل 1 2 3 4 5 6 7 صفحه بعد
امارگیر سایت